IRRIGO.pl

  • Powiekszenie czcionki
  • Normalny rozmiar czcionki
  • Zmniejszenie rozmiaru czcionki
Start Jak działa automatyczny system nawadniania

Jak działa automatyczny system nawadniania?

Email Drukuj PDF

W terenie
Proces nawadniania przy zastosowaniu systemu automatycznego realizuje się za pomocą wysuwających się z powierzchni terenu zraszaczy lub linii kroplujących. Elektroniczny sterownik zaprogramowany jest tak ,aby woda dostarczana była w nocy lub wczesnym rankiem.Wówczas bowiem występują najdogodniejsze warunki atmosferyczne dla przyswajania wody .Podłoże i roślinność mają niższą temperaturę , natomiast powietrze posiada wysoką wilgotność. Rośliny zatem nocą lepiej znoszą opadające nań chłodne krople wody. W takich warunkach do optymalnego zaopatrzenia roślin w wodę potrzeba zdecydowanie mniejszej jej ilości.Bardzo ważny jest brak promieni słonecznych które w ciągu dnia szybciej suszą podlewaną powierzchnię. Ponadto podlewane rośliny nie są narażone na poparzenia spowodowane efektem soczewki kropli wody.W terenie
Nocne podlewanie jest również korzystniejsze ze względu na mniejsze obciążenie sieci wodociągowej i większe ciśnienie wody.
Reasumując - poza korzyściami ekonomicznymi - mniejsze rachunki za wodę oraz ładniejszym ogrodem zyskujemy to co dla nas najważniejsze - czas i zwolnienie z uciążliwego obowiązku pamiętania o podlewaniu ogrodu-nie mówiąc o samym podlewaniu.Rośliny ozdobne są wymagające.
Po powrocie z wczasów miło zastać swój ogród w pełnej krasie pomimo fali upałów jakie w tym czasie nawiedziły kraj. Kilkudniowy brak opadów latem szczególnie w terenach o lekkiej glebie może zniweczyć kilkuletnie starania pielęgnacyjne.

 
IMG_0985.JPG IMG_0972.JPG IMG_0967.JPG IMG_1021.JPG IMG_0998.JPG IMG_0969.JPG IMG_1035.JPG IMG_1023.JPG IMG_1032.JPG IMG_0973.JPG